Wyzwanie Minimalistki #3

Postanowiłam przystąpić do wyzwania organizowanego przez Kasię z Simplicite.Liczę, że pomoże mi ono w realizacji planów na 2016 rok. Postanowiłam, że przez 21 dni ( zaczynam z opóźnieniem, więc od 4 do 25 stycznia) będę pracować nad 7 rzeczami, które chciałabym na stałe poprawić w swoim życiu lub które od dawna odkładam na tzw. jutro.DSC_0746

Moje zadania

I. Regularne prowadzenie bloga

Myślę, że tu nie trzeba dużo wyjaśniać. Clanestina jest nowym miejscem w sieci i chciałabym, żeby rozwijała się prężnie. Dlatego dodatkowy motywator do pisania kolejnych postów i robienia coraz to lepszych zdjęć jest mi bardzo potrzebny. Pragnę też wyrobić w sobie nawyk regularnego pisania.

II.  Wystawienie na sprzedaż książek/ubrań

To zadanie podpatrzyłam od Kasi. Odkąd w sierpniu wyrzuciłam sporą część ubrań z szafy po lekturze książki Joanny Glogazy, planuję wystawić lepsze egzemplarze na sprzedaż. Do tej pory nie znalazłam idealnej okazji, więc zamierzam wreszcie przestać szukać wymówek.

III. Segregacja zdjęć

To zadania również znajdziecie na Simplicite. Od jakiegoś czasu zmieniłam domowy komputer na laptopa, jednak stary sprzęt nadal stoi w pokoju i kurzy się, bo przecież szkoda tych wszystkich zdjęć. W ciągu 21 dni chciałabym przeprowadzić selekcję większości fotografii.

IV. Popracować nad organizacją czasu

Idzie mi to coraz lepiej, ale matura za pasem (nieco ponad 100 dni) i muszę zacząć regularnie powtarzać materiał. Dodatkowo chciałabym poważniej wziąć się za swoje jeździectwo, na co będę potrzebowała więcej czasu. Muszę więc nauczyć się pracować sprytniej.

V. Znaleźć czas na rysowanie

Powrót do wszelkiej działalności artystycznej wpisałam do moich celów na ten rok. Kiedyś bardzo to lubiłam, ale jakoś nawał obowiązków niestety mnie ograniczył, dlatego chcę znowu ruszyć i mam nadzieję nauczyć się czegoś nowego.

VI. Zgłębiać literaturę jeździecką

To zadanie ma dla mnie duże znaczenie. Posiadam bardzo dużo książek i podręczników, ale zazwyczaj kończyło się na zakupie i przejrzeniu zdjęć. Tym razem zamierzam porządnie przeczytać wszystkie materiały i wyciągnąć słuszne wnioski.

VII. Ograniczyć czas online

Nie wiem do ilu. Docelowo chciałabym sprawdzać social media i inne interesujące mnie strony podczas podróży tramwajem i pociągiem do/ze szkoły oraz poświęcać godzinę wieczorem na tworzenie wpisów. Jest to chyba najtrudniejsze zadanie, ponieważ w ciągu 2 dni nauczyłam się sprawdzać swój Instagram (klik), co 10 minut, tracąc na to wiele cennych minut, które mogłabym poświęcić na samorozwój.

To wszystkie moje zadania, mam nadzieję, że uda mi się wytrwać w ich realizacji 🙂

Jeśli spodobało Ci się, to co piszę zapraszam na Instagram oraz na Fanpage Clanestiny.0 thoughts on “Wyzwanie Minimalistki #3”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *