14 rzeczy, które zrobię przed 2020 rokiem

14 rzeczy, które zrobię przed 2020 rokiem

Weszliśmy w ostatni kwartał 2019 roku i już bliżej nam do podsumowań niż do rozpoczynania nowych rzeczy. W dzisiejszym wpisie chciałam się z Wami podzieli listą 14 rzeczy, które chcę zrobić przed Nowym Rokiem.

W ubiegłych latach zazwyczaj przygotowywałam sobie taką listę dopiero w grudniu, ale najczęściej nie udawało mi się wykreślić wszystkich podpunktów. W tym zainspirowana wpisem Kasi z bloga worqshop.pl postanowiłam dać sobie więcej czasu i w pełni zrealizować moje zadania na ostatni kwartał.

1. skończyć rozpoczęte książki

Moja lista rozpoczętych książek jest w tym roku wyjątkowo długa! Liczy aż 7 pozycji – część w wersji papierowej, część na czytniku. Nadchodzą długie jesienne wieczory, więc mam nadzieję, że będzie kiedy nadrobić zaległości.

2. wywołać zdjęcia z Erasmusa

Moja kolekcja zdjęć z Francji jest naprawdę obszerna i opanowała pamięć mojego telefonu, komputera i jeszcze dysk. Wypadałoby wreszcie to wszystko trochę uporządkować i wywołać te najważniejsze dla mnie zdjęcia. Na pewno będzie tego sporo, dlatego chciałabym w każdym tygodniu ogarniać choć część zdjęć np. po jednym miesiącu.

3. uporządkować pliki

Pozostając w komputerowym klimacie, dodaję do mojej listy standardowy punkt, czyli selekcję plików i porządek w poszczególnych folderach. Tutaj zawsze robimy się bałagan w zastraszającym tempie, więc w nowy rok chciałabym wejść z uporządkowanym laptopem. Z pewnością ułatwi mi to pracę i studiowanie.

4. wystawić na sprzedaż zbędne rzeczy

Uzbierało mi się kilka książek i końskich rzeczy, których chciałabym się pozbyć, bo już ich nie używam. Od wakacji zbieram się, żeby wystawić je na sprzedaż, więc zamierzam mieć to z głowy przed 2020 rokiem.

5. przygotować wszystkie wpisy przewodnikowe

Wiele miast, które odwiedziłam w tym roku, jeszcze nie doczekało się swojego wpisu z przewodnikiem. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zamierzam spisać wszystkie przemyślenia, rady i ciekawostki. Będę publikować je stopniowo, żeby nie zarzucić Was wszystkimi miastami na raz, ale do końca grudnia chcę, aby teksty przynajmniej czekały gotowe do opublikowania.

6. ruszyć z pisaniem prac licencjackich

Doczekałam się ostatniego roku studiów, a wraz z nim nadeszło pisanie prac dyplomowych. Przed końcem roku chciałabym mieć przynajmniej określone szczegółowo tematy i schemat prac, żeby najpóźniej po sesji zimowej ruszyć z pisaniem. Obie moje pracy nie będą zbyt długie, dlatego chciałabym mieć je z głowy, jak najszybciej.

7. mieć notatki przygotowane na bieżąco

Systematyczna praca i nauka to bardzo istotny element w tym semestrze. Mam sporo wolnego, dlatego spokojnie mogę przygotowywać się z zajęć na zajęcia i opracowywać notatki tak, żeby nic nie zostało na dzień przed kolokwium. Nauczona doświadczeniem i bólem nadgarstka wiem, że to nigdy nie jest dobry pomysł.

8. rozplanować naukę do egzaminów językowych

Na koniec licencjatu czekają mnie dwa egzaminy: B2 z hiszpańskiego i C1 z angielskiego. O hiszpański martwię się mniej, bo mam go w tym roku akademickim bardzo dużo. Z angielskim jest bez szału, dlatego chcę zacząć powtórki wcześniej niż dwa miesiące przed egzaminem.

9. zobaczyć jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech

Bilety już prawie kupione, więc plan jest na dobrej drodze do realizacji. Nie mogę się doczekać, tym bardziej, że jadę w odwiedziny do Laury, którą poznałam w Orleanie!

10. odwiedzić Budapeszt

Ten punkt też ma się bardzo dobrze – data jest, bilety są i nawet towarzystwo tym razem mam. Pozostało mi tylko znaleźć nocleg i grzecznie czekać do grudnia. No i jeszcze muszę się dogadać w sprawie odrobienia zajęć, które mi przepadną 😉

11. wypracować codzienną rutynę

Uwielbiam stałą rutynę i powtarzalne dni. Oczywiście nie zawsze, ale wtedy zazwyczaj gdzieś wyjeżdżam i robię przerwę od utartego rytmu dnia. Powoli udaje mi się tak ułożyć tydzień, żeby wszystko układało się w sensowne nawyki i powtarzalne czynności. W ten sposób działa mi się najlepiej i najskuteczniej, więc zamierzam z tego korzystać.

12. zrobić porządki studencko-biurkowo-papiernicze

√ zrobione

Chaos w okolicy biurka nadal jest w rozkwicie, mimo że staram się układać wszystkie papiery z zajęć na bieżąco. Chcę się wygrzebać z tej sterty, jak najszybciej!

13. rozkminić Clanestinę na najbliższy rok

Trochę ostatnio utknęłam z tym, co chciałabym robić na blogu, social mediach, no i jeszcze YouTube gdzieś wisi w powietrzu cały czas. Przyszły rok chciałabym zacząć z planem i strategią, żeby przestać błądzić we mgle i rozhulać to miejsce na dobre!

14. zmontować zaległe vlogi i study with me

Od mojego pobytu we Francji minęło już prawie 10 miesięcy, a ja nadal mam niezmontowane filmy z wyjazdów i te, które kręciłam podczas nauki. Plan jest taki, żeby wreszcie zmienić ich status na „opublikowany.” Tyle ciekawego mam Wam do pokazania!

 Co dalej?

Oprócz spisania ogólnej listy zamierzam teraz podzielić wszystkie zadania na poszczególne tygodnie i dni, dzięki temu szanse realizacji będę zdecydowanie większe.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.