19 rzeczy, które chcę zrobić w najdłuższe wakacje

,

Właśnie, a dokładniej wczoraj, rozpoczęłam najdłuższe wakacje życia, które będą trwać 4,5 miesiąca! Podobno to już koniec, bo wszyscy tak mówią: pani dyrektor, nauczyciele, mama, tata. No wszyscy. Tylko mi się to jakoś nie wydaje. Oswojenie się z myślą, że naprawdę nie muszę wstawać rano i się uczyć, trochę mi jeszcze zajmie. Na razie postanowiłam spisać 19 rzeczy, które bardzo chciałabym zrealizować w 19 wolnych tygodni wakacji. Zapraszam Was do lektury!

DSC_0575.JPG

1.Urządzić biuro

A właściwie biurko. Moje własne centrum dowodzenia Wszechświatem. Podczas remontu pokoju nie dałam rady wprowadzić zmian w tym miejscu, ale niedługo szykują się porządki i przemeblowanie.

2.Wrócić do książek

I zostać na dobre. Od początku roku przeczytałam niewiele ponad 10 książek, co jak dla mnie jest małą ilością. Dlatego jak najszybciej muszę to nadrobić. Przecież zakładałam, że do końca roku przeczytam ich 100.

3.Odwiedzić europejską stolicę

Tak bez rodziców. I nie Warszawę oczywiście. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Praga i to za około miesiąc. Będziemy z K. turystkami!

4.Wziąć udział w wolontariacie

Na zawodach jeździeckich. Zawsze chciałam spróbować, więc jak nadarzyła się okazja to wysłałam zgłoszenie. Przyjęta zostałam. Teraz tylko mam nadzieję, że się nie rozmyślę i że wyjazd sprawi mi frajdę.

5.Zrobić makaroniki

Takie prawdziwe, francuskie. Zawsze chciałam spróbować, więc czemu nie. W końcu nie musi to być aż takie trudne. Mam nadzieję, że będę mogła zaprezentować Wam efekty.

6.Skończyć kurs instruktorski

Konkretnie na instruktora rekreacji jazdy konnej. Planowałam to od bardzo dawna, więc teraz, gdy doczekałam średniego wykształcenia, będę mogła robić to, co uwielbiam. Z wszystkimi potrzebnymi „papierami”.

7.Uruchomić stronę z moimi zdjęciami

Na Facebooku najprawdopodobniej. Być może założę też oddzielną stronę internetową, ale to jeszcze kwestia czasu. I umiejętności.

8.Wprowadzić zmiany na blogu

Na pewno spodziewajcie się zmian w szablonie, bo ten mnie już trochę męczy. Chciałabym przejść na coś prostszego z większymi możliwościami. Macie jakieś sugestie?

Zastanawiam się nad przejściem na własną witrynę, ale wymaga to pewnego wkładu finansowego i wielu komplikacji. Dlatego ostateczną decyzję podejmę za pewien czas, po lekturze książek Jasona Hunta.

9.Namalować naturę

Tak na żywo stać i malować. Na przykład panoramę ogródka. Będzie to na pewno wymagało wielu prób i błędów, bo pędzla nie miałam w ręce od bardzo dawna, ale tęskni mi się do działań artystycznych.

10.Zrobić sesję zdjęciową z koniem

Bo nie robiłam tego już długi czas, a sprawia mi to ogromną radość. Pomysł na miejsce mam, konia w zasadzie też. Potrzebuję tylko modelki albo modela.

11.Zobaczyć polskie morze

Co prawda byłam nad nim w zeszłym roku, ale już mnie ciągnie do piaszczystych plaż i szumu fal, a także do krzyku mew. Jednak ma to swój urokliwy klimat, który chce się poczuć choć przez chwilę.

12.Uczyć się hiszpańskiego

A właściwie wrócić do nauki, bo w połowie klasy maturalnej zrezygnowałam z tego z braku czasu. Teraz już mam czas, a języków lubię się uczyć.

13.Pojechać na wycieczkę rowerową z piknikiem

Już w zeszłym roku planowaliśmy rodzinną wycieczkę, ale przekładana z tygodnia na tydzień ostatecznie nie doszła do skutku. Dlatego mam nadzieję, że tym razem się uda.

14.Kolorować

Kalendarz z kolorowanki od dawna leży gdzieś zapomniany, więc czas go odkopać i nadrobić prędko, żeby przybyło inspiracji i kreatywności.

15.Zrobić sesje zdjęciową bez konia

Nie miałam jeszcze okazji zrealizować takiej sesji, więc chciałabym spróbować czegoś nowego. Pomysł powoli kroi mi się w głowie i nie mogę się doczekać zaprezentowania Wam tego, co mi wyjdzie.

16.Pójść na koncert

Tak po prostu. To nie wymaga tłumaczenia.

17.Wprowadzić dodatkową aktywność fizyczną

Inną niż jazda konna. W ramach urozmaicenia i poprawy samopoczucia. W zeszłym roku polubiłam się ze skakanką, może w tym roku też tak będzie.

18.Pojechać na zawody w ujeżdżeniu i zrobić zdjęcia

Kolejna sesja, którą chciałabym zrealizować. Szykują mi się bardzo fotograficzne wakacje, ale uwielbiam to robić i tylko dzięki praktyce będę mogła być w tym coraz lepsza.

19.Wybrać kierunek studiów

Bo do tej pory wiedziałam, co chciałabym studiować, ale ostatnio zaczynam mieć coraz większe wątpliwości, bo tyle kierunków jest interesujących. Liczę na to, że w ciągu 1,5 miesiąca uda mi się zdecydować. Jak nie to kolejna szansa dopiero za rok.

 

To już wszystkie cele/plany na nadchodzące tygodnie. Jednocześnie to chyba wpis z najmniejszą ilością zdjęć do tej pory, ale w podsumowaniu w październiku będzie ich więcej.

Jeśli spodobało Ci się, to co piszę zapraszam na Instagram oraz na Fanpage Clanestiny. Twoja aktywność będzie dla mnie znakiem, że to, co robię podoba się nie tylko mi.

14 odpowiedzi na „19 rzeczy, które chcę zrobić w najdłuższe wakacje”

 1. Awatar Mada
  Mada

  To nie będą raczej leniwe wakacje… I niech będą naprawdę wyjątkowe i niezapomniane!!!

  1. Awatar Aleksandra

   Mam nadzieję, że właśnie takie będą! Lenić się będę miała czas na starość 😉

 2. Awatar muglova

  Powodzenia! Z takich chwil trzeba korzystać, popieram 🙂

  1. Awatar Aleksandra

   Nie dziękuję! Nie chciałabym zmarnować żadnego z niepowtarzalnych momentów lata 🙂

 3. Awatar Luiza
  Luiza

  Kiedyś jeszcze na studiach można było wygospodarować sobie 4 miesiące wakacji 🙂 nie wiem jak jest teraz, więc jeszcze szansa na nieco krótsze ale też długie jest:-) Cudne plany trzymam kciuki za ich realizację 🙂

  1. Awatar Aleksandra

   W takim razie będę musiała przyłożyć się do bycia sprytnym studentem. I oczywiście nie dziękuję za kciuki 😉

 4. […] wreszcie zaprezentować nowy wygląd mojego bloga, a zarazem wykreślić kolejne zadanie z mojej wakacyjnej listy. Mam nadzieję, że nowe spodoba Wam się tak samo, jak mi i że polubicie nową […]

 5. Awatar Gabriela - życieinspiruje.pl

  O jaa, ile planów! Fantastycznie, że tak aktywnie podeszłaś do spędzania wolnego czasu!
  Plany cudne, oby się więc spełniły! I uważaj na siebie 🙂

  1. Awatar Aleksandra

   Plany powoli się spełniają i spora część już za mną, a do tego towarzyszy temu tyle radości i satysfakcji 🙂

 6. Awatar Darmowe kolorowanki

  I to się nazywa ambitne podejście do tematu:) Chyba nie ma nic lepszego niż marnotrawienie czasu. A mając taki plan chwytasz każdą sekundę, aby realizować swoje cele. Gratuluje podejścia:)

  1. Awatar Aleksandra

   Ja uwielbiam planować. Tabelki, plannery, listy, kalendarze… Więc i na wakacje musiał być plan. I póki co realizacji idzie mi całkiem nieźle 🙂

 7. […] jak ja to zrobiłam i pochwaliłam się 19 rzeczami, które chcę zrobić w te wakacje. Kiedy aktualizowałam listę, zauważyłam, że realizacja tych „sztywnych” planów […]

 8. […] rozpoczęciem dzisiejszego podsumowania chciałam najpierw zaktualizować  wpis z moimi 19 rzeczami, które chciałam w najdłuższe wakacje życia. I okazało się, że nie udało mi się zrealizować tylko 1,5 rzeczy, więc to chyba niezły […]

 9. […] zeszłym roku zaprezentowałam Wam listę z 19 rzeczami, które chcę zrobić w najdłuższe wakacje i sam fakt, że opublikowałam to tutaj dodatkowo zmotywował mnie do realizacji moich celów. W […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *