Magnolie i kwitnące drzewa owocowe w Paryżu

Magnolie i kwitnące drzewa owocowe w Paryżu

Najbardziej paryskie z paryskich zdjęć? Stara kamienica, wieża Eiffla, Notre-Dame, trencz, beret, czerwona szminka i najlepiej kwitnąca wiśnia, śliwa lub magnolia w tle. Gdzie je znaleźć? Zapraszam Was na krótki przewodnik!

Kiedy szukać magnolii?

Zazwyczaj magnolie kwitną na przełomie kwietnia i maja. Mniej więcej w tym samym czasie zakwitają również drzewa owocowe – najpierw białe śliwy, a niedługo potem bladoróżowe wiśnie. Jednak w tym roku ze względu na temperatury – cały luty w centralnej Francji było ok. 15ºC w ciągu dnia – magnolie zaczęły kwitnąć pod koniec lutego. Część śliw razem z nimi, a wiśnie powoli się rozkręcają. W zależności od miejsca w Paryżu, krzewy i drzewa zaczynają kwitnąć w różnych terminach. Z moich obserwacji wynika, że między tymi na Montmartre a tymi w okolicach Notre-Dame i Wieży Eiffle’a jest około tygodnia różnicy.

Gdzie szukać kwitnących drzew?

Na koniec mam dla Was kilka miejsc tzw. magnolia spots, w których znajdziecie kwitnące magnolie, śliwy i wiśnie. Część z nich to miejsca typowo turystyczne, więc traficie w nie bez problemu. Musicie się jednak liczyć z tym, że dużo osób będzie Wam wchodzić w kadr. Inne są nieco na uboczu, ale niedaleko od uczęszczanych miejsc, więc powinniście je łatwo znaleźć.

Notre-Dame de Paris

Klasyk! Podczas mojej wizyty udało mi się uchwycić tylko białą śliwę zaraz przy katedrze, jednak za kilka dni rozkwitną wiśnie w ogrodach za katedrą i wtedy będzie się działo. Oczywistym minusem tego miejsca są tłumy turystów, więc na zdjęcia polecam się wybrać wcześnie rano, zanim wszyscy zaczną zwiedzać tę okolicę i co chwilę wchodzić Wam w kadr 😉

Square René Viviani

To niewielki park na lewym brzegu Sekwany naprzeciw Notre-Dame. Podczas mojego pobytu w Paryżu wiśnie w tym miejscu dopiero pokazywały pierwsze kwiatki, dlatego nie udało mi się uchwycić ich na zdjęciach. Kiedy szukałam zdjęć dla Was, żeby pokazać to miejsce, na instagramie nie znalazłam zbyt wiele. Idealna jeszcze nieoklepana miejscówka!

Hôtel de Ville

W okolicach paryskiego merostwa możecie znaleźć kilka naprawdę pięknych magnolii. Do tego sam budynek jest pocztówkowy. Czego jeszcze potrzeba Wam do udanego zdjęcia?

Jardin des Tuileries

Ogrody przed Louvrem to kolejne obowiązkowe miejsce. Również tam znajdziecie kilka magnolii i możecie zrobić sobie zdjęcia siedząc pod nimi na trawie i mając w tle Palais du Louvre. Weźcie jednak pod uwagę, że możecie chwilę poczekać w kolejce do zdjęcia pod drzewem – takie instafriendly miejscówki zdecydowanie mają wzięcie.

Champs de Mars

Pola Marsowe to tej porze roku to wizyta obowiązkowa! Przecież i tak wszyscy pójdziecie pod Wieżę Eiffle’a, prawda? Koniecznie przespacerujcie się po ogrodzie pod nią w poszukiwaniu kwitnących drzew. Mała wskazówka: jedna z wiśni kwitnie centralnie na widoku i ustawiają się do niej kolejki, a dosłownie kawałek dalej kwitną kolejne wiśnie i magnolia, a ludzi prawie nie ma. Bardzo polecam szukać mniej oklepanych miejscówek. Zdjęcie zrobicie szybciej i bez tłumów 😉

Bazylika Sacre-Cœur

Zanim wejdziecie schodami do bazyliki, zatrzymajcie się na chwilę i rozejrzyjcie wokół. Tam znajdziecie kilka pięknych kwitnących śliw, które w połączeniu ze starą karuzelą i otaczającymi budynkami Montmartre daje zachwycający efekt!

Parc Monceau

Ten Park minęłam podczas jednej z wizyt w Paryżu. Niestety nie miałam wówczas czasu do niego wejść. Teraz trochę tego żałuję, bo kątem oka widziałam kilka różowych drzew, a na zdjęciach park wygląda obłędnie. Mimo tego, że znajduje się dosyć blisko Place de la Concorde, niewiele osób od niego zachodzi. Wy możecie mieć stamtąd piękne zdjęcia!

Jardin Tino-Rossi

Ten ogród znajdziecie nad Sekwaną, kiedy udacie się lewym brzegiem rzeki w stronę Gare d’Austerlitz. Ja trafiłam do niego przez przypadek (czy kogoś to jeszcze dziwi?!), kiedy szłam do Notre-Dame z dworca autobusowego. Nie spotkacie w nim wielu osób, oprócz zagubionych turystów, którzy z pociągu lub autobusu idą do centrum lub Paryżan biegającym brzegiem Sekwany. Znajdziecie tam za to białe śliwy, różowe wiśnie i piękne magnolie, a do tego ławeczki i widok na Ile-de-Cité. Bardzo polecam Wam spacer poza utarte turystyczne szlaki. Dodam też, że po drugiej stronie ulicy (Quai Saint-Bernard) od Jardin Tino-Rossi znajduje się Ogród Botaniczny (Jardin des Plantes). Tam dopiero musi być pięknie!

To, kto pakuje walizki i wsiada w najbliższy samolot do Paryża na poszukiwania magnolia and cherry spots? Musicie się pospieszyć, bo za tydzień już będzie pozamiatane 😉

 2 thoughts on “Magnolie i kwitnące drzewa owocowe w Paryżu”

    • Ja wyjeżdżając do Francji wiedziałam, że jak tylko zobaczę zdjęcia z magnoliami, to kupuję bilet z Orleanu do Paryża ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *