Spójrz na swoją biblioteczkę. Ile książek czeka na wykorzystanie zawartej w nich wiedzy w praktyce? A teraz włącz laptopa. Ile ebooków, kursów, podcastów, newsletterów czeka na Twoją uwagę? Nie wiesz, jak przestać magazynować wiedzę? Ten wpis Ci pomoże!
Przegrzebujesz właśnie internet w poszukiwaniu cudownej mocy motywacji do działania? Przesilenie wiosenna daje Ci w kość? Dobrze trafiłeś/aś! Doładowanie motywacji przybywa!
Jednym z błędów popełnianych podczas nauki jest próba zapamiętywania nowych informacji bez brania pod uwagę tych, które już znamy. W konsekwencji ich utrwalanie trwa dużo dłużej i jest mniej skuteczne. Dlatego dzisiaj opowiem Wam o tym, czym jest chunking.
Zdalna obrona pracy dyplomowej to kolejny element edukacji, który pojawił się wraz z wybuchem pandemii koronawirusa. W dzisiejszym wpisie opowiem, jak wygląda i jak się do niej dobrze przygotować.
Nauka online z tymczasowej opcji przerodziła się w studencką codzienność. Mimo tego, że trwa już jakiś czas, niekoniecznie przynosi coraz lepsze efekty. Dlatego wraz z początkiem kolejnego semestru przygotowałam dla Ciebie kilka rad, jak wyciągnąć ze zdalnej nauki jak najwięcej.
Praca licencjacka, magisterska, inżynierska to za kroki milowe w studenckiej karierze i jednocześnie ostatnia prosta do uzyskania dyplomu. W dzisiejszym wpisie opowiem Wam, jak wygląda ten proces i jak uczynić go sprytniejszym.
Zaliczenia i egzaminy już prawie napisane, w USOSie zaczynają się pojawiać i nagle widzisz ją – okrągłą, czerwoną dwójkę, która przyćmiewa wszystkie pozostałe pozytywne oceny. I pojawia się pytanie: „Jakim cudem?! Przecież tyle się uczyłem/am!”. W dzisiejszym wpisie mam dla Was wyjaśnienie.
Naukowa atmosfera kojarzy się z laboratoriami i bibliotekami, najczęściej uniwersyteckimi. Często do miejsc przyjaznych nauce zaliczamy też kawiarnie. Mówimy, że mają swój klimat, który pomaga w nauce. Ale czy rzeczywiście tak jest?
Są takie momenty, kiedy czasu robi się bardzo mało, a rzeczy do zrobienia przybywa w zastraszającym tempie. Zawsze wtedy niestety porzucam wypracowany system, tłumacząc się brakiem czasu i jednocześnie sama sobie ten czas skracam. Jak?
W tym roku nie czuję szalonej energii nadchodzącego początku ani potrzeb podsumowań. Tego podsumowania też miało nie być, ale postanowiłam jednak zostawić tutaj ślad po kończącym się roku.
START: MARZEC 2025
POGADUCHY PO FRANCUSKU
KURS ODŚWIEŻAJĄCY (OD A2) PO FRANCUSKU
© Copyright 2025, All Rights Reserved | CLANESTINA Aleksandra Figarska